Puławy

Jednym z przystanków na fotograficznej mapie Polski były również Puławy. W pięknych jesiennych barwach i złocistych promieniach słońca, objawił się nam Zespół pałacowo-parkowy książąt Czartoryskich. W II połowie XVII wieku Puławy były własnością marszałka wielkiego koronnego Stanisława Lubomirskiego. Wzniesiono wtedy niewielki pałac w stylu barokowym. Pod koniec XVII wieku właścicielką pałacu została córka Lubomirskich, Elżbieta. Zniszczony przez wojska szwedzkie pałac, został odbudowany na bazie głównej bryły a przy okazji unowocześniony i znacznie powiększony. Wokół pałacu założono ogromny park w stylu francuskim. Z końcem XVIII wieku pałac w Puławach stał się główną siedzibą księcia Adama Czartoryskiego i jego żony Izabeli. Rezydencję ponownie przebudowano w klasycystycznym stylu według projektu Chrystiana Piotra Aignera. Przy tej okazji barokowy ogród został przekształcony w park krajobrazowy w stylu angielskim, któremu nadano charakter romantyczny. Wśród zieleni wzniesiono wiele budowli – Domek Grecki, Pałac Marynki, Świątynię Sybilli, Dom Gotycki, altanki i mostki, a także kaplicę w kształcie rotundy. Wśród licznych klombów, drzew i krzewów umieszczono rzeźby i wyryte na kamieniach i tablicach sentencje. W tym stanie park przetrwał do dzisiaj.

Fotografia architektury miejskiej, zdjęcia w Zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach, tu zdjęcie Pałacu Czartoryskich od frontu..

Fotografia architektury miejskiej, zdjęcia w Zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach, tu zdjęcie Pałacu Czartoryskich od strony parku..

Zdjęcia architektury, fotografie w Zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach, tu zdjęcie Pałacu Czartoryskich od strony parku.

Fotografia architektury miejskiej, zdjęcia w Zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach, tu zdjęcie Pałacu Czartoryskich i alei parkowej.

Fotografia miejska, tu rzeźba Tankred i Klorynda znajdująca się przed Domkiem Gotyckim w Puławskim Parku Czartoryskich.

Fotografia architektury, Zdjęcie Domku Gotyckiego w Puławskim Parku Czartoryskich.

Fotografia architektury, Zdjęcie Domku Gotyckiego w Puławskim Parku Czartoryskich.

Fotografia architektury miejskiej, zdjęcia w Zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach, tu zdjęcie Świątyni Sybilli.

Fotografia architektury, zdjęcia w Zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach, tu zdjęcie Świątyni Sybilli w promieniach słońca.

Zdjęcia architektury miejskiej, sesja fotograficzna w Zespole pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich w Puławach, tu zdjęcie Świątyni Sybilli.

Fotografie miejskie, nocne pałacu Czartoryskich w Puławach.

Piękny jesienny park, ożywcze ciepłe promienie słońca, szeleszczące pod stopami kolorowe liście sprawiły, że ekipa StrawArtowa oprócz zrealizowanego zadania fotograficznego, oczywiście bawiła się wyśmienicie 🙂

Fotografki ze Straw Art fotografia wnętrz i architektury podczas pracy.

Zdjęcia: Straw Art, Katarzyna Słomka
Zleceniodawca: KAES
Lokalizacja sesji fotograficznej: Puławy