Fotografia architektury

Fotografia architektury

 

 

Fotografia architektury

Moją specjalizacją i zamiłowaniem jest fotografia wnętrz i architektury.

 

Fotografuję nieruchomości, budynki, biurowce, kliniki, hotele, sale bankietowe i domy weselne. Robię zdjęcia na budowach, w trakcie prac i realizacji inwestycji, na wszystkich etapach budowy. 

 

Profesjonalna fotografia architektury to nie tylko zwykłe zdjęcia murów, kamienic czy biurowców. Będąc profesjonalnym fotografem architektury szczególną uwagę zwracam na wyszukanie odpowiedniej perspektywy oraz wpływ czyli natężenie, barwę i kierunek światła padającego na fotografowany obiekt.  Ujęcia obiektów prezentuję na fotografiach w sposób wielowymiarowy - od ogółu do szczegółu - fotografie całych budynków, ich reprezentacyjnych części, faktury materiałów i detale architektoniczne.

 

Niebagatelną rolę w fotografii architektury odgrywa sprzęt fotograficzny. Solidny statyw z poziomicą zapewnia precyzję kadrowania fotografowanych obiektów architektonicznych. Podstawowym wyposażeniem mojej torby fotografa architektury są również: szerokokątny obiektyw umożliwiający ujęcie w kadrze całego budynku oraz obiektyw typu tilt-shift z funkcją korekty perspektywy dedykowany do fotografii architektury pozwalający na optyczną korektę perspektywy, dzięki czemu mogę nim fotografować nawet z bliska bez obaw o wywołanie efektu „walących się budynków”. W fotografii architektury wykorzystuję również teleobiektyw do zbliżeń i wydobywania niewielkich detali architektonicznych.

 

Oczywiście Wszystkie zdjęcia architektury (bez żadnych wyjątków) poddawane są profesjonalnej korekcie i retuszowi.

 

Profesjonalne zdjęcia architektury to nie koszt, to inwestycja, która zwróci się w postaci nowych Klientów.